Trojboj přípravek

Závody atletických přípravek byly poprvé zařazeny do programu mítinku v roce 2010. Hned při premiéře se malé děti (7-11 let) objevily v hlavním programu druhého dne mítinku a to se ukázalo jako správný tah. Dětem nadšeně fandily nejen rodiče a další příbuzní, ale také všichni diváci v hledišti a chvílemi se dali strhnout i sami závodníci. Pro některé děti byla bouřlivá atmosféra velmi překvapující, ale všechny se s ní vyrovnaly se ctí a obrovskou bojovností. Velikým zážitkem určitě bylo, když olympijský vítěz, mistr světa a světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle osobně předváděl dětem hod raketkou a překážkový běh. Také z vyhlášení vítězů před zaplněnou halou a za velkých ovací byly děti nadšené.

Pro účast na Minimítinku přípravek se musí kvalifikovat závodníci přípravek celého Zlínského kraje v postupových soutěžích, které probíhají od října do ledna. V těchto postupových soutěží se snaží o nominaci na více než 200 dětí, právo startu si v tomto velkém finále zajistí v každé kategorii a disciplíně 10 nejlepších. Takže už jen objevit se na startu na stejné ploše jako čeští a zahraniční reprezentanti je pro tyto malé adepty královny sportu opravdovým úspěchem.

ZÁVODNÍCI OTROKOVICKÝCH HALOVÝCH PŘEBORŮ MLÁDEŽE A TROJBOJE PŘÍPRAVEK NEPLATÍ STARTOVNÉ!